|
TEORIA Regulator dwustawnySygnał sterujący przyjmuje tylko dwie wartości. Potrzebna do utrzymania pożądanego stanu obiektu energia dostarczana jest na dwóch poziomach związanych ze sterowaniami U1 i U2 . Nie dysponuje się możliwością ustawienia pożądanego poziomu energii do utrzymania stanu, w którym . Dostarczenie właściwej ilości energii może być realizowane tylko jako wartość średnia określona czasem trwania na zmianę dwu jej poziomów. Wielkość regulowana będzie więc oscylować wokół wartości wzorcowej. Możemy liczyć jedynie na zerowanie się średniej wartości błędu, a zadawalającą jakość regulacji uzyskamy przy sterowaniu tylko obiektów łatwych (pod kątem dynamicznym) do regulacji. Takimi są z reguły obiekty cieplne.
|
||||||||||
|
|||||||||||